SMARTLIFE e-Commerce OÜ

Kontaktivaba termomeeter (€20-34)

Kontaktivaba termomeeter (€20-34). 

Lisaks kehatemperatuurile peaks mõõtma asjade, piima, vannivee ja õhu temperatuuri lihtsat ümberlülitit kasutades. Näide sobivaimast kodutermomeetrist (€ 34,00) on SIIN:

Kontaktivaba termomeeter

Sarnaste omadustega kontaktivaba termomeeter on SIIN (valge-heleroheline, € 34.00) ja SIIN (€ 19.90).

Kontaktivaba termomeeter (€20-34) 4

Mõõtmisel inimese normaalne kehatemperatuur on erinevate mõõteviiside korral veidi erinev (laubalt, kõrvast, suust, kainlast, jämesoolest):

Kontaktivaba termomeeter

Erinevate kehaosade normaalne temperatuur on veidi erinev

Kontaktivaba termomeeter (€20-34) 5

Kontaktivaba termomeeter tegelikult ei mõõda keha, vaid nahapinna temperatuuri. Nahapinna temperatuur võib vahel olla märkimisväärselt erinev kui kehatemperatuur (näiteks külmal ajal õuest tulles). Sellistel juhtudel võib olla otstarbekas mõõta kõrvatemperatuuri, mis on enamasti alati sama mis kehatemperatuur ega sõltu välisõhust. Kõrvatermomeetriga saab mõõta seda vastu kõrvakanalit surudes (spetsiifilisemad kasutavad ka kõrvakanali otsikuid, see ei vaja, € 19,90):

Kontaktivaba termomeeter (€20-34)

https://smartlife.ee/et/product/infrapuna-termomeeter/

Kontaktivaba termomeeter (€20-34) 6

Radiatsioon? Vahel on küsitud, kas kontaktivaba termomeeter kiirgavad ja on seetõttu ohtlikud. Vastus on, et ei ole ohtlikud. Nad ise ei kiirga midagi, vaid mõõdavad keha ja asjade poolt erituva soojuse hulka. Kõik asjad, mille temperatuur on absoluutsest nullist kõrgem, kiirgavad soojuskiirgust. Soojuskiirguse lainepikkus on valguskiirguse omast tavaliselt lühem. Kui aga soojuskiirgus väga intensiivseks muutub, siis hakkab tema lainepikkus lähenema valguskiirguse lainepikkusele. Nii inimsilm suudabki näha näiteks väga tulist rauda kiirgamas. Kuna aga kontaktivaba termomeetri sensorid on tundlikumad soojuskiirgusele kui seda on inimsilm, siis suudavad nad soojuskiirgust mõõta. Loe ka rohkem:

https://sciencing.com/tools-used-measure-temperature-8243342.html

NB! Meie praktilised katsetused on näidanud, et lauba temperatuur on suures sõltuvuses väliskeskkonna temperatuurist, kõrva temperatuuri mõjutab mütsi kandmine… Mistõttu palaviku kahtluse korral on soovitav mõõta pigem kainla alust temperatuuri või kõrva sisest temperatuuri (saab kontaktivabaga mõõta küll).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0
    Cart
    Cart is emptyBack to shop