SMARTLIFE e-kaubandus OÜ

Kontaktivaba termomeeter (20-34 €)

Kontaktivaba termomeeter (€20-34). 

Lisaks kehatemperatuurile peaks mõõtma asju, piima, vannivee ja õhu temperatuuri lihtsat ümberlüliti kasutada. Näide sobivaimast kodutermomeetrist (€ 34,00) on SIIN:

Kontaktivaba termomeeter

Sarnaste reguleeriga kontaktivaba termomeeter on SIIN (valge-heleroheline, 34,00 €) ja SIIN (€ 19.90).

Kontaktivaba termomeeter (20-34 €) 4

Mõõtmisel inimese normaalne kehatemperatuur erinevate mõõteviiside korral erinevad (laubalt, kõrvast, suust, kainlast, jämesoolest):

Kontaktivaba termomeeter

Erinevate kehaosade normaalne temperatuur on veidi erinev

Kontaktivaba termomeeter (20-34 €) 5

Kontaktivaba termomeeter tegelikult ei mõõda keha, vaid nahapinna temperatuuri. Nahapinna temperatuur võib vahel olla erinev kui kehatemperatuur (näiteks külmal ajal õuest tulles). Sellised vajadused võivad olla otstarbekas mõõta kõrvatemperatuuri, mis on alati sama mis kehatemperatuuri ega välisõhust. Kõrvatermomeetriga saab mõõta seda vastu kõrvakanali suru (spetsiifilisemad ka kõrvakanali otsikuid, see ei vaja, € 19,90):

Kontaktivaba termomeeter (20-34 €)

https://smartlife.ee/et/product/infrapuna-termomeeter/

Kontaktivaba termomeeter (20-34 €) 6

Kiirgus? Vahel on küsitud, kui kontaktivaba termomeeter kiirgavad ja on tõsiselt ohtlikud. Vastus on, et ei ole ohtlikud. Nad ise ei kiirga midagi, vaid mõõdavad keha ja asjade poolt erituva soojuse hulka. Kõik asjad, mille temperatuur on absoluutsest nullist kõrgem, kiirgavad soojuskiirgust. Soojuskiirguse lainepikkus on valguskiirguse omast tavaliselt lühem. Kui aga soojuskiirgus väga kiirguseks muutub, siis hakkab tema lainepikkuses lähenema valguse lainepikkusele. Nii inimsilm suudab näha näiteks väga tulist raudagamas. Kuna aga kontaktivaba termomeetri sensorid on tundlikumad soojuskiirgusele kui seda on inimsilm, siis suudavad nad soojuskiirgust mõõta. Loe ka rohkem:

https://sciencing.com/tools-used-measure-temperature-8243342.html

NB! Meie praktilised katsetused on veendunud, et lauba temperatuur on suures kontaktes väliskeskkonna temperatuurist, kõrvatemperatuuri temperatuuri mütsi kandmine… Mistõttu palaviku korral on soovitav mõõta pigem kainla alust temperatuuri või kõrva sisest temperatuuri (saab vabaga mõõta küll).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi