SMARTLIFE e-Commerce OÜ

Kontaktvaba termometri (€20-34)

Kontaktivaba termomeeter (€20-34). 

Lisaks kehatemperatuurile peaks mõõõtma asjade, piima, vannivee ja õhu temperatuuri Izvēlēties un saņemt informāciju par to, kas notiek. Näide sobivaimast kodutermomeetrist (€ 34,00) par SIIN:

Kontaktivaba termomeeter

Sarnaste omadustega kontaktivaba termomeeter on SIIN (valge-heleroheline, € 34.00) ja SIIN (€ 19.90).

Kontaktvaba termomeeter (€20-34) 4

Mõõtmisel inimese normaalne kehatemperatuur on erinevate mõõõteviiside korral veidi erinev (laubalt, kõrvast, suust, kainlast, jämesoolest):

Kontaktivaba termomeeter

Erinevate kehaosade normaalne temperatuur on veidi erinev

Kontaktvaba termometri (€20-34) 5

Kontaktivaba termomeeter tegelikult ei mõõõda keha, vaid nahapinna temperatuuri. Nahapinna temperatuur võib vahel olla märkimisväärselt erinev kui kehatemperatuur (näiteks külmal ajal õuest tulles). Sellistel juhtudel võib olla otstarbekas mõõõta kõrvatemperatuuri, mis on enamasti alati sama mis kehatemperatuur ega sõltu välisõhust. Kõrvatermomeetriga saab mõõõta seda vastu kõrvakanalit surudes (spetsiifilisemad kasutavad ka kõrvakanali otsikuid, see ei vaja, € 19,90):

Kontaktvaba termometri (€20-34)

https://smartlife.ee/et/product/infrapuna-termomeeter/

Kontaktvaba termometri (€20-34) 6

Radiācija? Vahel on küsitud, kas kontaktivaba termomeeter kiirgavad ja on seetõttu ohtlikud. Vastus on, et ei ole ohtlikud. Nad ise ei kiirga midagi, vaid mõõõdavad keha ja asjade poolt erituva soojuse hulka. Kõik asjad, mille temperatuur on absoluutsest nullist kõrgem, kiirgavad soojuskiirgust. Soojuskiirguse lainepikkus on valguskiirguse omast tavaliselt lühem. Kui aga soojuskiirgus väga intensiivseks muutub, siis hakkab tema lainepikkus lähenema valguskiirguse lainepikkusele. Nii inimsilm suudabki näha näiteks väga tulist rauda kiirgamas. Kuna aga kontaktivaba termomeetri sensorid on tundlikumad soojuskiirgusele kui seda on inimsilm, siis suudavad nad soojuskiirgust mõõõta. Loe ka rohkem:

https://sciencing.com/tools-used-measure-temperature-8243342.html

NB! Meie praktilised katsetused on näidanud, et lauba temperatuur on suures sõltuvuses väliskeskkonna temperatuurist, kõrva temperatuuri mõjutab mütsi kandmine... Mistõttu palaviku kahtluse korral on soovitav mõõta pigem kainla alust temperatuuri või kõrva sisest temperatuuri (saab kontaktivabaga mõta küll).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

0
    Grozs
    Grozs ir tukšsAtpakaļ uz veikalu