SMARTLIFE e-kaubandus OÜ

USB kiiruste valimine

Tänapäeval enam levinud USB formaadid on: USB 2.0, Micro USB, USB 3.0, USB 3.1, USB-C.

Usb kiiruste valimine
USB portide tüübid (https://www.bhphotovideo.com)

Neist USB-C (kutsutud ka Type-C) kohta tuleviku standard, mis on väga paljudel uutel seadmetel juba praegu ja mis toetab universaalset laadimisprotokolli PD (Power Delivery), vt ühildub enamasti ka Thunderbolt-3 seadmetega. Kõik USB seadmed on (vähemalt) Windows-10 ja Android jaoks tarkvara mittevajavad (plug-and-play) ja toetavad nii elektrivoolu- kui andmeedastust. Aga, kiirusest rääkides tuleb eristada:

  • elektrivooluga laadimise kiirust
  • andedastuse kasutamine kiirust

ELEKTRILAADIMISE kiirus: USB pordid ja juhtmed

Näiteks mõned USB juhtmed võivad võimaldada patareide laadimist ainult kuni 0,5 ampri vooluga, samas andmete edastamist üldse mitte võimaldada või võimaldada väga kiiret edastust... Reeglina juhtmete müüjad on tootel märkinud, milleks vt sobib ja millised on kiirused. Aga mitte alati, või pole märgitu usaldusväärne. Siis tuleb ise testida...

Elektrivooluga laadimise kiiruse testimiseks on meil pakkuda multitester Hidance J7-C, millega saab mõõta kõiki (nii vanemaid kui uuemaid) USB tüüpe ja omadusi. Vaadake - millise USB juhtmega või USB seadmega on teie seadme laadimine kõige kiirem (amprite (A) või wattide (W) näit, ja hakake kasutama seda. Kiirus on vt, mida võimaldab seadme vooluahela kõige aeglasem lüli. Powermeter J7-C minu arvuti USB-C pordis täislaetud akuga:

Usb kiiruste valimineAutori foto (https://smartlife.ee)
USB kiiruse valimine 6

USB kaablite laadimiskiirusest erinevustest kiirlaadimis- ja tavakaablitel kirjeldab dignited.com artikkel. Kuid juhtmete laadimiskiirus on lisaks läbimõõdule piiratud ka portide ühendusskeemiga - seega ikkagi parim teadasaamise viis on ise testimine.

ANDMEEDASTUSE kiirus: USB pordid ja juhtmed

Igasugu USB seadmete andedastuse tegelikku kiirust saab ise testida mitmete (ka tasuta) tarkvarade abil. Näiteks USBDeview abil testisin meie müüdavaid MORIC U1 32GB Micro-SD mälukaarti Centechia ZG84007 USB-C lugejas Windows-10 kõik. Minu testi tulemused olid U1 mälukaardi kohta pea - kirjutamine 15,57 ja lugemine 19,65MB/Sec:

Usb kiiruste valimine
Autor foto testitulemustest

Testides erinevaid kaarte erinevate lugejate, juhtmete, adapterite ja porditüüpidega selgub, et igas kombinatsioonis võivad tegelikud kiirused ühel ja samal mälukaardil olla väga erinevad ja mitte alati ei pea paika tootjate antud nimiandmed (eriti kui vaja on antud formuleeringus "kuni ..."; "kuni ...".

Kuid USB portide kiirustest teoorias annab ettekujutuse tabel:

Usb kiiruste valimine
Tabel usb kiirused tüüpide kaupa (pinterest.es)

Kuid ka teoorias on iga süsteemi (vooluahela) maksimumkiirus selle ahela kõige aeglasema lüli kiirus:

Usb kiiruste valimine
USB tegelike kiiruste sõltuvus riistvara konfiguratsioonist (https://www.bhphotovideo.com)

Seega õige usb lisatarvikute valik on vähemalt samade kiirusnäitajatega, millega on piiratud seda kasutama hakkav süsteem. Ei ole mõtet ka kiiremat soetada, kuna reeglina on kiiremad kallimad ja nende ost ebaotstarbekas.

USB kiiruste valimine

tagab kavandatava süsteemi häireteta töö ja parima hinna/kvaliteedi suhtes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

0
    Ostukorv
    Ostukorv on tühiTagasi poodi