Micro-SD (TF) mälukaart peaks kiiruselt olema:
- U1 klass – tekstifailide, piltide, muusika ja lihtsa video salvestamiseks;
- U3 klass – HD video ja 4K video salvestamiseks.
- V() klassid – uusimad kiirusklassid videoseadmete tarvis

U sees asetsev number 3 tähistab mälukaardil U3 kiirusklassi:

Mälukaardi mahutavus tuleb valida vastavalt selle kasutamise otstarbele ja isiklikule vajadusele. Mingiks soovituslikuks orientiiriks on allolev tabel:

Mälukaardi tähistuses kasutatakse veel mitmeid eelmistest vähemolulisemat tähelepanu nõudvaid markeeringuid:
- Klass 10 (klass 6, klass 4 jne). See on teisejärguline, sest kõik alla klass 10 kiirused on üldjoontes tänaseks vananenud ega kanna U1 või U3 tähist.
- TF või SD? See on üks ja seesama. TF kaart (TransFlash) nimena hakati kasutama Micro SD peale formaadi adopteerimist SD Associationi (SDA) poolt.
- SDHC vs SDXC? See on jällegi teisejärguline, kuivõrd tähistab kaardi mahutavuse klassi. Mis on juba kaarditel väljendatud gigabittides, ülal pildil näiteks “128GB”.
Kuid olulised on veel kaardi mõõdud – kas Micro-SD või SD kaart. Seda tuleb vaadata tootejuhendilt, milline on nõutav. Üldiselt tänapäeval uutes seadmetes enam (mõõtmetelt suuremaid) SD kaarte ei kasutata ja kõikjal kasutatakse vaid Micro-SD kaarte. Vanemates seadmetes aga kasutatakse ka SD kaarte. Paljudel juhtudel on müüdavatel Micro-SD kaartidel kaasas SD adapter – nii et saab osta tänapäevase Micro-SD kaardi ja adapteri abil selle paigutada ka vanematesse SD kaardi portidesse. Näiteks see komplekt:

Uusimate videoklasside sd kaardi kiirus ja võrdlus vanemate klassifikatsioonidega on leitav järgnevast tabelist:

Aastad, mil mingi kiiruse standard vastu võeti:

SMARTLIFE e-Commerce OÜ pakub:
Märksõna: SD kaardi valimine

Leave a Reply