Tänapäeval enam levinud USB formaadid on: USB 2.0, Micro USB, USB 3.0, USB 3.1, USB-C.

USB greičio valimine
USB prievadas (https://www.bhphotovideo.com)

Neist USB-C (kutsutud ka Type-C) ant tuleviku standartas, mis on väga paljudel uutel seadmetel juba praegu ja mis toetab universaalset laadimisprotokolli PD (Power Delivery), see ühildub enamasti ka Thunderbolt-3 seadmetega. Kõik USB seadmed on (vähemalt) Windows-10 ja Android jaoks tarkvara mittevajavad (plug-and-play) ja toetavad nii elektrivoolu- kui andmeedastustust. Aga, kiirusest rääkides tuleb eristada:

  • elektrivooluga laadimise kiirust
  • irmeedastuokitės kiirust

ELEKTRILAADIMISE kiirus: USB pordid ja juhtmed

Näiteks mõned USB juhtmed võivad võimaldada patareide laadimist ainult kuni 0.5 ampri vooluga, samas andmete edastamist üldse mitte võimaldada või võimaldada väga kiiret edastust... Reeglina juhtmete müüjad on tootel märkinud, milleks see sobib ja millised on kiirused. Aga mitte alati, või pole märgitu usaldusväärne. Siis tuleb ise testida...

Elektrivooluga laadimise kiiruse testimiseks on meil pakkuda multitester Hidance J7-C, millega saab mõõõta kõiki (nii vanemaid kui uuemaid) USB tüüpe ja omadusi. Vaadake - millise USB juhtmega või USB seadmega on teie seadme laadimine kõige kiirem (amprite (A) või wattide (W) näit, ja hakake kasutama seda. Kiirus on see, mida võimaldab seadme vooluahela kõige aeglasem lüli. Powermeter J7-C minu arvuti USB-C pordis täislaetud akuga:

USB greičio valimineAutorinės nuotraukos (https://smartlife.ee)
USB greičio pasirinkimas 6

USB kaablite laadimiskiirusest erinevustest kiirlaadimis- ja tavakaablitel kirjeldab dignited.com artikelis. Kuid juhtmete laadimiskiirus on lisaks läbimõõdule piiratud ka portide ühendusskeemiga - seega ikkagi parim teadasaamise viis on ise testimine.

ANDMEEDASTUSE kiirus: USB pordid ja juhtmed

Igasugu USB seadmete andmeedastuse tegelikku kiirust saab ise testida mitmete (ka tasuta) tarkvarade abil. Näiteks USBDeview abil testisin meie müüdavaid MORIC U1 32 GB "Micro-SD" atmintinė Centechia ZG84007 USB-C lugejas "Windows-10" visi. Minu testi tulemused olid U1 mälukaardi kohta head - kirjutamine 15,57 ja lugemine 19.65MB/Sec:

USB greičio valimine
Autori foto testitulemustest

Testides erinevaid kaarte erinevate lugejate, juhtmete, adapterite ja porditüüpidega selgub, et igas kombinatsioonis võivad tegelikud kiirused ühel ja samal mälukaardil olla väga erinevad ja mitte alati ei pea paika tootjate antud jaisandmed (eriti kui reikia ant antud formuleeringus "kuni ..."; "iki ...".

Kuid USB portide kiirustest teoorias annab ettekujutuse tabel:

USB greičio valimine
Lentelė usb, kurioje buvo naudojamasi kompiuteriu (pinterest.es)

Kuid ka teoorias on iga süsteemi (vooluahela) maksimumkiirus selle ahela kõige aeglasema lüli kiirus:

USB greičio valimine
USB tegelike kiiruste sõltuvus riistvara konfiguratsioonist (https://www.bhphotovideo.com)

Seega õige usb lisatarvikute valik on vähemalt samade kiirusnäitajatega, millega on piiratud seda kasutama hakkav süsteem. Ei ole mõtet ka kiiremat soetada, kuna reeglina on kiiremad kallimad ja nende ost ebaotstarbekas.

USB greičio valimine

tagab kavandatava süsteemi häireteta töö ja parima hinna/kvaliteedi suhtes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

1
  • Prekė įtraukta į krepšelį
Krepšelis