SMARTLIFE e-Commerce OÜ

Контактний термометр (€20-34). 

Lisaks kehatemperatuurile peaks mõõtma asjade, piima, vannivee ja õhu temperatuuri lihtsat ümberlülitit kasutades. Näide sobivaimast kodutermomeetrist (€ 34,00) on SIIN:

Контактний термометр

Сарнасте омадустега контактувала з термінометром на SIIN (valge-heleroheline, € 34.00) ja SIIN (€ 19.90).

Mõõtmisel inimese normalaalne kehatemperatuur on erinevate mõõteviiside korral veidi erinev (laubalt, kõrvast, suust, kainlast, jämesoolest):

Контактний термометр

Erinevate kehaosade normalalne temperatuur on veidi erinev

Контактний термометр теплиці має температуру, що відповідає температурі повітря, яка є нахапінною температурою. Нагапінна температура повітря в приміщенні, де зберігається температура повітря в приміщенні, де зберігається температура повітря в приміщенні (näiteks külmal ajal õuest tulles).. Sellistel juhtudel võib olla otstarbekas mõta kõrvatemperatuuri, mis on enamasti alati sama mis kehatemperatuur ega sõltu välisõhust. Kõrvatermomeetriga saab mõõta seda vastu kõrvakanalit surudes (spetsiifilisemad kasutavad ka kõrvakanali otsikuid, see ei vaja, € 19,90):

Контактний термометр (20-34 євро)

https://smartlife.ee/et/product/infrapuna-termomeeter/

Radiatsioon? Vahel on küsitud, kas kontaktivaba termomeeter kiirgavad ja on seetõttu ohtlikud. Vastus on, et ei ole ohtlikud. Nad ise ei kiirga midagi, vaid mõõdavad keha ja asjade poolt erituva soojuse hulka. Kõik asjad, mille temperatuur on absolutest nullist kõrgem, kiirgavad soojuskiirgust. Soojuskiirguse lainepikkus on valguskiirguse omast tavaliselt lühem. Kui aga soojuskiirgus väga intensiivseks muutub, siis hakkab tema lainepikkus lähenema valguskiirguse lainepikkusele. Nii inimsilm suudabki näha näiteks väga tulist rauda kiirgamas. Kuna aga kontaktivaba termomeetri sensorid on tundlikumad soojuskiirgusele kui seda on inimsilm, siis suudavad nad soojuskiirgust mõõta. Loe ka rohkem:

https://sciencing.com/tools-used-measure-temperature-8243342.html

NB! Meie praktilised katsetused on näidanud, et lauba temperatuur on suures sõltuvuses väliskeskkonna temperatuurist, kõrva temperatuuri mõjutab mütsi kandmine... Mistõttu palaviku kahtluse korral on soovitav mõta pigem kainla alust temperatuuri või kõrva sisest temperatuuri (saab kontaktivabaga mõta küll).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *