SMARTLIFE e-kaubandus OÜ

Ühine USB-C laadija on 2024. aastal kohustuslik

Pressiteade Euroopa Parlament kinnitab täna, et kõigil ELi turul müüdavatel kuni 100 W laadimisvõimsusega elektroonikaseadmetel peab alates 2024. aasta lõpust olema ühine USB-C laadija ja sülearvutitel alates 2026. aastast.

Siin näete mõnda meie USB-C laadijatest või lugejatest, mis teile võiksid meeldida:

2024. aasta lõpuks peavad kõik EL-is müüdavad mobiiltelefonid, tahvelarvutid ja kaamerad olema varustatud USB Type-C laadimispordiga. 2026. aasta kevadest laieneb kohustus ka sülearvutitele. Teisipäeval täiskogul 602 poolt-, 13 vastuhäälega ja 8 erapooletuga vastu võetud uus seadus on osa laiemast ELi püüdlusest vähendada e-jäätmeid ja anda tarbijatele võimalus teha säästvamaid valikuid.

Uute reeglite kohaselt ei vaja tarbijad enam iga uue seadme ostmisel erinevat laadijat, sest nad saavad kasutada ühte laadijat terve hulga väikeste ja keskmise suurusega kaasaskantavate elektroonikaseadmete jaoks.

Olenemata nende tootjast töötavad kõik uued mobiiltelefonid, tahvelarvutid, digikaamerad, kõrvaklapid ja peakomplektid, käeshoitavad videomängukonsoolid ja kaasaskantavad kõlarid, e-lugerid, klaviatuurid, hiired, kaasaskantavad navigatsioonisüsteemid, kõrvaklapid ja sülearvutid, mida saab laadida juhtmega juhtmega. kuni 100-vatise toiteallikaga peavad olema varustatud C-tüüpi USB-pordiga.

Kõigil kiirlaadimist toetavatel seadmetel on nüüd sama laadimiskiirus, mis võimaldab kasutajatel laadida seadmeid sama kiirusega mis tahes ühilduva laadijaga.

Tehnoloogilise innovatsiooni soodustamine

Kuna juhtmevaba laadimine muutub levinumaks, peab Euroopa Komisjon ühtlustama koostalitlusvõime nõudeid 2024. aasta lõpuks, et vältida negatiivset mõju tarbijatele ja keskkonnale. Sellega vabaneb ka nn tehnoloogilisest „sulgumise“ efektist, mille puhul tarbija muutub sõltuvaks ühest tootjast.

Parem teave ja tarbijate valikuvõimalused

Spetsiaalsed märgised teavitavad tarbijaid uute seadmete laadimisomadustest, aidates neil lihtsamini näha, kas nende olemasolevad laadijad on ühilduvad. Samuti saavad ostjad teha teadliku valiku, kas osta uus laadimisseade koos uue tootega või mitte.

Need uued kohustused toovad kaasa laadijate suurema taaskasutamise ja aitavad tarbijatel säästa kuni 250 miljonit eurot aastas tarbetute laadijaostude kohta. Kasutuselt kõrvaldatud ja kasutamata laadijad moodustavad umbes 11 000 tonni e-jäätmeid aastas ELis.

Tsiteeri

parlamendi raportöör Alex Agius Saliba (S&D, MT) ütles: "Üldine laadija saab lõpuks Euroopas reaalsuseks. Oleme neid reegleid oodanud üle kümne aasta, kuid lõpuks saame praeguse laadijate rohkuse minevikku jätta. See tulevikukindel seadus võimaldab tulevikus arendada uuenduslikke laadimislahendusi ja sellest on kasu kõigile – pettunud tarbijatest meie haavatava keskkonnani. Praegu on poliitika jaoks rasked ajad, kuid oleme näidanud, et ELil pole otsa saanud ideed ega lahendused, et parandada miljonite inimeste elu Euroopas ja inspireerida teisi maailma osi seda eeskuju järgima.

pressikonverents

Täna, 4. oktoobril kell 14.30 CEST annab raportöör ajakirjanikele ülevaate täiskogu lõpphääletuse tulemustest ja järgmistest sammudest. Klõpsake siin jälgimise kohta lisateabe saamiseks.

Järgmised sammud

Nõukogu peab direktiivi ametlikult heaks kiitma, enne kui see avaldatakse Euroopa Liidu Teatajas. See jõustub 20 päeva pärast avaldamist. Liikmesriikidel on seejärel aega 12 kuud eeskirjade ülevõtmiseks ja 12 kuud pärast ülevõtmisperioodi lõppu nende kohaldamiseks. Uusi eeskirju ei kohaldata toodete suhtes, mis on turule viidud enne kohaldamise kuupäeva.

Taust

Viimasel kümnendil on parlament korduvalt helistas ühise laadija kasutuselevõtuks. Hoolimata varasematest jõupingutustest teha koostööd tööstusega mobiililaadijate arvu vähendamiseks, ei andnud vabatahtlikud meetmed ELi tarbijate jaoks konkreetseid tulemusi. The seadusandlik ettepanek komisjon esitas selle lõpuks 23. septembril 2021.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga